انجمن بی تاوان آذربایجان غربی

اطلاع رسانی از آسیب های ناشی از تروریسم

سفر دکتر روحانی به مهاباد و شکست سیاسی پژاک

انجمن بی تاوان آذربایجان غربی :سفر دکتر روحانی به شهرستان کردنشین مهابادپیامدهای مثبتی را در پی داشته و احزاب کُردی بویژه پژاک به این نکات مثبت این سفر واکنش نشان داده و بدنبال سیاه نمایی جنبه های مثبت این سفر هستند.
هم وطنان کُرد زبان چندین روز مانده به سفر دکتر روحانی به استان آذربایجان غربی با تشکیل ستاد استقبال مردمی از رئیس جمهور ، تمام زیر ساختارهای مورد نیاز این سفر را با علاقه مندی بسیار فراهم کرده بودند.

سفر دکتر روحانی به مهاباد و شکست سیاسی پژاک

در ذیل اشاره کوتاهی به نکات مثبت سفر دکتر روحانی به شهرستان کردنشین مهاباد می کنیم
– بهره برداری از پتروشیمی مهاباد به عنوان بزرگترین مجتمع صنعتی و تولیدی غرب کشور

-استقبال و حضور پرشور مردم مهاباد و شهرستانهای کرد زبان استان از ساعات اولیه صبح روز سه شنبه و در دست دست داشتن پلاکاردهای خوشامدگویی به رئیس جمهور قابل توجه بود.

– با وجود اینکه از قبل اعلام شده بود مراسم حضور رئیس جمهور و سخنرانیهای وی از شبکه ملی و نیز شبکه استانی پخش می شود اما بسیاری مردم مهاباد و شهرستانهای کردزبان استان از اولین ساعات بامداد در ورودی های ورزشگاه آزاد مهاباد چشم انتظار ورود رئیس جمهور بودند.

-در دست داشتن پرچم های سه رنگ جمهوری اسلامی ایران به همراه حمل پوسترهای حاوی تصاویر مقام معظم رهبری و رئیس جمهور کشورمان جلوه ویژه ای به فضای ورزشگاه بخشیده بود.

-حضور بسیاری از مردم این شهرستان با لباس های کردی و محلی و به همراه داشتن دست نوشته هایی به زبان کردی حاوی خوشامدگویی به رئیس جمهور نیز در این سفر قابل توجه بود.

– پخش آهنگ های محلی و کردی به همراه اجرای زنده موسیقی محلی توسط گروه های موسیقی کردی و نواختن دهل، دف نوازی و سرنا نیز در ورزشگاه نظر هر ببینده ای را به خود جلب می کرد.

– با وجود اینکه سامانه سامد در این سفر راه اندازی شده ولی مردم مهاباد همچنان تلاش داشتند در مسیر ورود خودروی حامل رئیس جمهور به ورزشگاه، نامه ها و مطالبات خود را مستقیم بدست رئیس جمهور برسانند.

– بیان جملاتی چون بژی مهاباد (زنده باد مهاباد) و بژی خلق کُرد (زنده باد مردم کُرد) توسط رئیس جمهور، شور و شعف خاصی در میان استقبال کنندگان ایجاد کرد.
گروهک تروریستی توهم زده پژاک چنین رفتار و علاقه مندی هم وطنان کُرد زبان به نظام جمهوری اسلامی را برنتافته و این رفتار از سوی هم وطنان کُرد را شکست سنگین سیاسی حزب دانسته و بدنبال سیاه نمایی هستند.
کادرهای رده بالای گروه همانند ریزان جاوید ،باران بریتان با صدور بیانیه ها و مصاحبه های تلویزیونی تلاش می کنند پیامدهای مثبت سفر دکتر روحانی را به چالش و افکار عمومی را منحرف سازند ، طرح عنوانی مضحکانه از سوی گروه که بیشتر جنبه توهین به شعور مردم کُرد را دارد.
اعتبار دهی رئیس جمهور به هویت و فرهنگ کردی در این سفر، پژاک را با بیشتر از هر چیزی دچار بحران و شکست کرده است، چرا که هویت و لباس کُردی و زبان کُردی از ابزار مهم و بنیادین پژاک در برانگیختن احساسات و هیجانات مردم کُرد به حساب می آید.
اکنون شعارهای فریبنده پژاک برای مردم کُرد ایران اسلامی رنگی نداشته و قوم فهیم کُرد وفاداری خود را به نظام جهوری اسلامی ایران و ولایت فقیه مثل سنوات گذشته به اثبات رسانند.

تاریخ ارسال: یکشنبه 30 خرداد 1395 ساعت 08:25 | نویسنده: انجمن بی تاوان | چاپ مطلب
نظرات (0)
امکان ثبت نظر جدید برای این مطلب وجود ندارد.