انجمن بی تاوان آذربایجان غربی

اطلاع رسانی از آسیب های ناشی از تروریسم

آیا عبدالله اوجالان در کودتای نافرجام ترکیه به قتل رسیده است؟

سرویس بین المل انجمن بی تاوان آذربایجان غربی : پس از کودتای نافرجام در ترکیه اخبار ضد و نقیض از زنده بودن عبدالله اوجالان رهبر زندانی پ ک ک به گوش می رسد.

آیا عبدالله اوجالان در کودتای نافرجام ترکیه به قتل رسیده است؟

رسانه های ترکیه مدعی شده اند، طبق اعترافات فرماندهان بازداشت شده کودتا، قرار بوده که کودتاچیان با حمله به زندان امرالی عبدالله اوجالان رهبر کردهای ترکیه را به قتل برسانند!
در تحقیقات صورت گرفته و بازجویی های انجام شده از ۱۲ سرهنگ دستگیر شده در ارتباط با کودتا قرار بود نظامیان وابسته به کودتا از ساحل “زیتون بورنی” استانبول به همراه تجهیزات کامل نظامی با کشتی به جزیره امرالی منتقل شوند. در همین راستا ریاست پلیس ترکیه دستور اتخاذ تدابیر شدید امنیتی در جزیره امرالی و همچنین حفاظت از جان نمایندگان حزب دموکراتیک خلق ها را به تمام مراکز پلیس ترکیه ابلاغ کرده است.
اکنون عدم ملاقات بستگان اوجالان و یا وکلای وی اذهان عمومی را تشویش نموده و زنده بودن اوجالان را به چالشی مهم در مناطق کردنشین ترکیه به ویژه گروه تروریستی پ ک ک تبدیل کرده است.
شرایط بحران زده در کشور ترکیه هم اکنون همسو با منافع گروه تروریستی پ ک ک شده ،و موضوع احتمالی قتل اوجالان بهانه ای برای گروه تروریستی شده تا  فعالیت های  تبلیغی گروه در سطح جوامع ببین الملی  را گسترش دهد.
جمیل بایک رئیس شورای رهبری پ ک ک در مصاحبه با شبکه مد نوچه درباره اظهارات وزیر دادگستری ترکیه که مدعی شده حال عبدالله اوجالان خوب است اذعان داشت:”البته که وزیر دادگستری اینگونه خواهد گفت اما قرار نیست کسی فریب بخورد .اوجالان با مخاطرات جدی روبروست و ما مصرانه پیگیر وضعیت وی هستیم”
تکذیب خبر وزیر دادگستری مبنی بر زنده بودن اوجالان از سوی جمیل بایک کاملا مشهود و ملموس است که قتل اوجالان بیشتر به نفع گروه بوده تا زنده بودن اوجالان؟

جمیل بایک همچنین با هشدار جدی اعلام نموده ،در صورت قتل عبدالله اوجالان ما جنگ را به صورت رادیکالی به تمام نقاط ترکیه خواهیم کشاند و این جنگ هیچ وقت خاتمه ای نخواهد داشت .

اکنون چرا دولتمردان ترکیه اجازه ملاقات و یا حتی تماس تلفنی با اوجالان را نمی دهند سوالی است که در آینده می تواند اتفاقات بزرگی در تاریخ کشور ترکیه رقم بزند.

تاریخ ارسال: سه‌شنبه 12 مرداد 1395 ساعت 11:01 | نویسنده: انجمن بی تاوان | چاپ مطلب
نظرات (0)
امکان ثبت نظر جدید برای این مطلب وجود ندارد.