انجمن بی تاوان آذربایجان غربی

اطلاع رسانی از آسیب های ناشی از تروریسم

آموزش زبان ترکی استانبولی در پژاک/ واکنش عناصر پژاک به زبان ترکی

عناصر ایرانی پژاک از آموزش اجباری زبان ترکی استانبولی در درون فرقه انتقاد کرده و از وابستگی پژاک به پ ک ک ابراز نارضایتی می کنند.

آموزش زبان ترکی استانبولی در پژاک/ واکنش عناصر پژاک به زبان ترکی

انجمن بی تاوان آذربایجان غربی: عناصر تسلیمی پژاک  از وجود نارضایتی عناصر درون فرقه از   دخالت های پ ک ک در برنامه ها و سیاست های پژاک پرده برداشته اند.

وابستگی کامل پژاک به فرقه مادر  یعنی پ ک ک غیرقابل انکار و برای همه روشن و شفاف است. سیاست های کلان پژاک در  پ ک ک تدوین و تصمیم گیری می گردد و پژاک موظف به اجرای سیاست های تدوینی پ ک ک می باشد.

عدم  قدرت و اختیار پژاک در برنامه های خود و مهم تر از همه  وابستگی این گروه به پ ک ک منجر به نارضایتی و اختلاف  در درون فرقه پژاک شده است.

بنا به افشاگری های عناصر تسلیمی گروه نزدیک به یک سال است که آموزش ترکی استانبولی برای عناصر گروه اجباری شده و عناصر گروه  بایستی ترکی استانبولی به خط رو رسم پ ک ک که به شکل لاتین را آموزش ببینند.

اکنون عناصر گروه نسبت به این سیاست انتقاد کرده و اعلام  نموده اند که زبان مادری ما کُردی بوده و نیازی به آموزش زبان ترکی استانبولی ندارد …

وجود فرمانده هان ترک در گروه نمونه دیگری از ایجاد نارضایتی در درون فرقه پژاک بوده و  عناصر ایرانی پژاک توسط فرمانده هان ترک مورد کم لطفی و بی مهری قرار می گیرند.

وابستگی پژاک به پ ک ک هم اکنون چالشی برای عناصر فرقه بوده و ایجاد هرج و مرج در درون گروه ایجاد کرده است.

تاریخ ارسال: سه‌شنبه 23 شهریور 1395 ساعت 09:50 | نویسنده: انجمن بی تاوان | چاپ مطلب
نظرات (0)
امکان ثبت نظر جدید برای این مطلب وجود ندارد.