انجمن بی تاوان آذربایجان غربی

اطلاع رسانی از آسیب های ناشی از تروریسم

نگرانی «پ ک ک »از توافق حزب حاکم ترکیه و حرکت ملی

توافق فی مابین احزاب «عدالت و توسعه »و «حرکت ملی» ترکیه  در راستای تغییر زیر ساختاری حکومتی ، گروه تروریستی «پ ک ک »و «پژاک» را به وحشت انداخته و تلاش می نمایند در جوامع بین الملی بویژه اتحادیه اروپ این اقدامات ترکیه را حکومتی دیکتاتوری و  تهدید بین الملی معرفی نمایند.

نگرانی «پ ک ک »از توافق حزب حاکم ترکیه و حرکت ملی

به گزارش انجمن بی تاوان آذربایجان غربی : احزاب عدالت و توسعه و حرکت ملی ترکیه طی نشستی در خصوص قوانین جدید ترکیه به توافق رسیده اند. توافق حاصل میان این دو حزب واکنش سریع پ ک ک را در بر داشت .

صبری اوک از کادرهای شورای رهبری «پ ک ک »در برنامه تلویزیونی sterk tvکه در تاریخ ۲۰۱۶دسامبر /۰۹ اظهار داشت:«وضعیت کنونی  در ترکیه خطرناک است. قتل‌عام و سرکوب‌های شدیدی اعمال می‌شود. گفتن این حرف بسیار سخت است اما احتمالا بر علیه  عبدالله اوجالان  درصدد اجرای نقشەهایی هستند.حزب عدالت وتوسعه و حزب حرکت ملی  توافق کرده اند ، قانون اعدام را تصویب کنند دشمنی حزب حرکت ملی با پ ک ک با تمام قدرتش هویدا است و همراهی حزب حرکت ملی با حزب عدالت و توسعه تنها بمنظور  اعدام اوجالان است »

عضو شورای رهبری ک.ج.ک صبری اُک در بخش دیگری از سخنان خود در مورد تلاش آ.ک.پ و م.ه.پ برای تغییر سیستم حکومتی ‌پارلمانی به ریاستی گفت: “این اعمال نیز ذهنیت اشغالگر آن‌ها را نشان می‌دهد. قبلاً کردها را با روش‌های فیزیکی قتل‌عام و سرکوب می‌کردند، اکنون نیز درصدد هستند تا با این روش، کردها را از سهیم شدن در حکومت دور نگه دارند.

دولت حاکم ترکیه بدنبال تغییر ساختاری قانون اساسی ترکیه است بنابراین  حزب حرکت ملی از احزاب مخالف کردها را با خود همراه کرده تا به راحتی این قانون جدید در پارلمان ترکیه به تصویب برسد. ناگفته نماند بسیاری از نماینده گان کُرد پارلمان ترکیه در زندان به سر می برند و بدون شک قانون جدید تدوینی اردوغان به تصویب نماینده گان  پارلمان خواهد رسید.

خطرات سیستم حکومتی ریاست جمهوری بیشتر متوجه پ ک ک و هواداران این حزب در ترکیه خواهد بود بنابراین پ ک ک از این توافق حاصل بشدت نگران و سعی بر این دارند سیستم ریاست جمهوری ترکیه را سیستم نوعثمانی سابق ترکیه معرفی نموده و جوامع بین الملی بویژه اتحادیه اروپا را متوجه خطرات این نوع حکومت در ترکیه نماید.

تاریخ ارسال: یکشنبه 21 آذر 1395 ساعت 15:38 | نویسنده: انجمن بی تاوان | چاپ مطلب
نظرات (0)
امکان ثبت نظر جدید برای این مطلب وجود ندارد.