X
تبلیغات
زولا

انجمن بی تاوان آذربایجان غربی

اطلاع رسانی از آسیب های ناشی از تروریسم

پ ک ک:بارزانی ها مانعی بزرگ در برگزاری کنگره ملی کُرد هستند.

خبات هولیری همکاری و روابط استراتژیک حزب پارت دمکرات (بارزانی) با دولت های ضدکُرد منطقه نظیر ترکیه را عاملی مهم در عدم برزگزاری کنگره ملی کُرد خواند.

پ ک ک:بارزانی ها مانعی بزرگ در برگزاری کنگره ملی کُرد هستند.

به گزارش انجمن بی تاوان: پ ک ک در راستای ایجاد اتحاد و همگرایی میان احزاب کُرد خاورمیانه موضوع گنگره ملی کُرد را مطرح نموده و با فراخوانی از همه احزاب خواست تا در این کنگره حضور به هم برسانند.
پژاک نیز بمنظور همسو کردن احزاب کُردی با سیاست های پ ک ک تلاش های بسیاری کرده و دیدارهای دو جانبه با احزاب و گروه های کُردی داشت.
تاکنون احزاب و گروه های مختلف کُردی موجود در خاورمیانه بطور رسمی به این طرح پ ک ک پاسخ نداده و برگزاری کنگره ملی کُرد در هاله ی از ابهام قرار گرفته است.
برهمین اساس خبات هولیری از اعضای شورای رهبری ک ج ک در مصاحبه با روژنیوز مسعود بارزانی را از عوامل تاثیر در عدم برگزاری گنکره ملی کُرد خواند.
خبات هولیری در این مورد گفت: موضوع اصلی اختلافات پ ک ک با بارزانی ها در خصوص همکاری حزب پارت دمکرات با دولت ترکیه می باشد. روابط نزدیک و استراتژیک بارزانی با دولت ضدکُرد ترکیه در برگزاری کنگره ملی سایه افکنده و دولت ترکیه از بارزانی استفاده ابزاری می کند.
خبات هولیری همچنین در مورد تحولات اخیر کردستان سوریه اذعان داشت: حزب پارت دمکرات از سیاست های بسیار خصمانه و با تبعیت از دولت ترکیه کردستان سوریه را محاصره کرده و با نیروهای که بر علیه کردها در سوریه می جنگند همکاری می نماید، حتی توسط ENKS به توطئه گری علیه PYD کرده و جنایت های ترکیه بر علیه کردها را محکوم نمی کند، و همه ی این موارد موانعی بزرگی در مسیر برگزاری کنگره ملی کُرد هستند.

تاریخ ارسال: چهارشنبه 4 اسفند 1395 ساعت 16:56 | نویسنده: انجمن بی تاوان | چاپ مطلب
نظرات (0)
امکان ثبت نظر جدید برای این مطلب وجود ندارد.