X
تبلیغات
زولا

انجمن بی تاوان آذربایجان غربی

اطلاع رسانی از آسیب های ناشی از تروریسم

استفاده داعش و پ.ک.ک از کودکان برای حملات تروریستی

گروههای تروریستی داعش و پ.ک.ک از کودکان برای حملات تروریستی استفاده می کنند.
شبکه خبری فاکس نیوز گزارش داد که داعش با شست‌وشوی مغزی کودکان ایزدی، آن‌ها را برای انجام عملیات انتحاری آماده و تربیت می‌کند.

استفاده داعش و پ.ک.ک از کودکان برای حملات تروریستی

به گزارش انجمن بی تاوان، فاکس‌نیوز در این گزارش افزوده است که گروه تروریستی داعش از گروگان‌های خردسال ایزدی برای انجام عملیات انتحاری استفاده می‌کند. این در حالی است که ائتلاف ضد داعش به رهبری آمریکا همچنان به حملات خود به مناطق تحت تصرف داعش در عراق و سوریه ادامه می‌دهد.

در یک ویدئو که روز سه‌شنبه منتشر شد، دو پسر ایزدی که ظاهراً توسط تروریست‌های داعش شست‌وشوی مغزی داده شده بودند، از کنار گذاشتن ماهیت ایزدی/ یزیدی خود و قصدشان برای انجام عملیات انتحاری در خدمت اهداف این گروه خبر دادند.

اعضای خانواده این کودکان که هویت آن‌ها را برای فاکس نیوز تأیید کردند، گفتند اطلاعی در خصوص محل حضور آن‌ها ندارند، و این ویدئو نخستین نشانه‌ای‌ست که آن‌ها از سال ۲۰۱۴ – زمان به گروگان گرفته شدن آن‌ها – درباره این کودکان دریافت کرده‌اند.

یکی از این کودکان که در ویدئو خود را «امجد» معرفی می‌کند و به لقب داعشی خود، «ابویوسف سنجاری» نیز اشاره دارد، درباره چگونگی کنار گذاشتن «نادانی» مذهب ابتدایی ایزدی خود برای پیوستن به داعش سخن می‌گوید.

همچنین بنا به گزارش شبکه خبری سومریه، ، نصر الدین سندی رئیس شورای مناطق کرد نشین در خارج از کردستان عراق گفت: حزب کارگران کردستان(پ.ک.ک) وارد هر منطقه ای که می شود شروع به ترویج افکار خود می کند.”

وی خاطرنشان کرد که در سنجار صدها کودک به این حزب پیوسته اند.

او گفته است: “حمایت اهالی سنجار از حزب کارگران کردستان، نتیجه سهل انگاری و کوتاهی حزب دموکرات کردستان در دفاع از مردم این شهر در برابر حمله داعش است.”

وی تصریح کرد که حضور پ.ک.ک در سنجار، خطرناک است و باعث بروز درگیری بین عناصر پ.ک.ک و دیگر نیروهای مسلح مستقر در این شهر می شود.

سندی بر ضرورت انجام گفتگوی صریح بین نیروهای مستقر در سنجار به منظور ایجاد ثبات در منطقه و دور کردن خطر از آن تأکید و تصریح کرد که نباید اجازه داد فاجعه ای که گریبانگیر ایزدیها شد، تکرار شود.

“عکید جفیان”، فرمانده کل نیروهای گروه تروریستی پ.ک.ک در سنجار در روز اول ژانویه ۲۰۱۷، تأکید کرده بود که خروج این نیروها از سنجار منوط به تحقق هدف این نیروها در این شهر است وی گفت که به محض انجام مأموریت و درخواست ایزدیها مبنی بر اینکه نیازی به حمایت ما ندارند، ما نیروهایمان را از این شهر خارج خواهیم کرد.

لازم به ذکر است، پس از اشغال سنجار توسط گروه تروریستی داعش در اوایل آگوست ۲۰۱۴، گروه تروریستی دیگر یعنی پ.ک.ک نیروهای خود را وارد سنجار کرد.

تاریخ ارسال: چهارشنبه 4 اسفند 1395 ساعت 17:00 | نویسنده: انجمن بی تاوان | چاپ مطلب
نظرات (0)
امکان ثبت نظر جدید برای این مطلب وجود ندارد.