انجمن بی تاوان آذربایجان غربی

اطلاع رسانی از آسیب های ناشی از تروریسم

پ ک ک :امریکا برای نابودی کردها با ترکیه همکاری نکند

حمایت مقامات جدید کاخ سفید امریکا از دولت ترکیه و مسعود بارزانی بعنوان نماینده کردهای خاورمیانه در حل بحران های منطقه پ ک ک را به واکنش وا داشت و جمیل بایک از دولت جدید امریکا خواست تا برای نابودی کردها با دولت ترکیه همگام نشود.

پ ک ک :امریکا برای نابودی کردها با ترکیه همکاری نکند

به گزارش انجمن بی تاوان:جمیل بایک رئیس مشترک گروه تروریستی پ ک ک در مصاحبه زنده تلویزیونی شبکه استرک تی وی ، از ترامپ رئیس جمهور جدید ایالت متحده امریکا خواست برای نابودی کردها در خارومیانه با دولت ترکیه همگام نشود.
تماس تلفنی هفته قبل ترامپ با اردوغان رئیس جمهور ترکیه مواضع کامل مقامات جدید کاخ سفید را در خصوص پ ک ک هویدا ساخت. شواهد نشان می دهد که ترامپ برای حل معضلات کردها در خارمیانه توجهی به پ ک ک و شاخه های تروریستی آن نداشته و مسعود بارزانی را بیشتر در حل معضلات کردها دخیل خواهد کرد.
روابط دیپلماتیک مسعود بارزانی با ترکیه از جمله عوامل اعتماد امریکا به بارزانی محسوب می گردد.
با توجه به چنین سیاستی از سوی امریکا ،گروه تروریستی پ ک ک واکنش نشان داده و از دولت جدید امریکا خواست تا پ ک ک را در تحولات خاورمیانه نادیده نگیرد.
جمیل بایک در این راستا گفت: مقامات جدید کاخ سفید امریکا لازم است برای نابودی کردها در خاورمیانه با دولت ترکیه همکاری نکند،این مسئله برای ما داری اهمیت بسزایی بوده و اگر بخواهد بحران خاورمیانه را حل کنند بایستی به موجودیت پ ک ک اعتراف نماید.
جمیل بایک در این مصاحبه به نشست آستانه قزاقستان اشاره کرد و گفت: اگر بطور کلی به موضوع نشست آستانه نگاه نمایم در مجموع دست آوردی نداشت و بدون نتیجه پایان یافت و علت بی نتیجه بودن این نشست بی توجهی و محروم کردن پ ک ک در این نشست بود. لازم به ذکر است ،کردهای میهنی کردستان سوریه (ٍENKS) از مهم ترین رقبای پ ک ک در کردستان سوریه بحساب می آید و این حزب به عنوان نماینده کردهای سوریه نشست آستانه دعوت شده بود ولی پ ک ک و شاخه سوری آن (PYD) در این نشست حضور نداشت.

تاریخ ارسال: چهارشنبه 4 اسفند 1395 ساعت 17:02 | نویسنده: انجمن بی تاوان | چاپ مطلب
نظرات (0)
امکان ثبت نظر جدید برای این مطلب وجود ندارد.