انجمن بی تاوان آذربایجان غربی

اطلاع رسانی از آسیب های ناشی از تروریسم

پژاک اختلاف و انشعاب احزاب کلاسیک را به بیماری سرطان تشبیه کرد.

پژاک باردیگر موضوع انشعاب و اختلاف میان احزاب کلاسیک کُردی را مطرح و این رفتار آنان را به یک سرطان تشبیه کرد ،پژاک همچنین مشکل اختلاف و انشعاب احزاب کلاسیک را معمایی حل نشدنی در میان احزاب کلاسیک اعلام کرد.این گروه تروریستی به احزاب و گروه های کردی گوشزد کرد تا برای بدست آوردن جایگاه مردمی بسوی اتحاد و همگرایی با پژاک گام بردارند.

پژاک اختلاف و انشعاب احزاب کلاسیک را به بیماری سرطان تشبیه کرد.


به گزارش انجمن بی تاوان به نقل از فرات نیوز، با نزدیک شدن به انتخابات سال ۹۶ در جمهوری اسلامی ایران احزاب و گروه هایی معاند ضد انقلاب هر کدام راهکار و برنامه هایی متفاوتی در خصوص انتخابات اعلام می کنند.
پژاک خود را نسبت به سایر احزاب و گروه های کردی نظیر کومله و دمکرات برتر دیده و خود را حزبی مدرن و پویاتر از سایر احزاب کلاسیک می داند،بنابراین با دعوت رسمی از سایر احزاب می خواهد آنها در سیاستگذاری انتخابات آتی ایران همسو و هم رای باشند.

درهمین راستا آمد شاهو از کادرهای رهبری پژاک در مصاحبه ای اظهار داشت:با عملکرد احزاب کلاسیک کردستان، تاکنون آشکار شده است که این احزاب براساس وضعیتی که در آن واقع‌اند هنوز موانع جدی‌ را سد راه خود دارند. به اعتقاد ما، تاکنون تصمیم جدی‌ برای گام برداشتن بسوی همگرایی و همبستگی از جانب احزاب کلاسیک گرفته نشده و حتی احزابی که در آن انشعاب بوجود آمده(حدک ، حدکا و کومله )، تا‌کنون نتوانسته‌اند مابین خویش اتحاد و همبستگی برقرار سازند و اختلافات و مشکلات مابین‌شان را حل نمایند.
اصل مسئله اینجاست که قدرت های جهانی و منطقه ، چنین بیماری‌ [اختلاف و انشعاب] را رواج داده‌اند و متأسفانه این بیماری امروز به یک سرطان تبدیل شده که در ذهنیت احزاب کلاسیک به معمایی حل نشدنی مبدل گردیده. اگر تمامی احزاب و سازمان‌های کردستان ایران خواهان آن هستند که در میان کردها جایگاه انقلابی و مردمی خویش را بدست بیاورند و مورد ستایش کردها قرار گیرند، لازم است بسوی همگرایی و اتحاد مابین خویش و جنبش پژاک گام بردارند.

به‌نظر ما، اختلاف نظرهایی که در این زمینه وجود دارد، نمی‌تواند مانع اتحاد و همبستگی مابین احزاب بشود و هرگز چنین بهانه‌ای هم از جانب مردم مورد قبول واقع نمی‌گردد. ما هم بر این معتقدیم برغم اختلافات ایدئولوژیک و سیاسی مابین احزاب، لازم است زمینه‌ گفتمان و دیالوگ مابین تمامی‌‌شان بیشتر گردد و برای مشارکت در طرح و برنامه‌های استراتژیک حزبی، همگرا و متحد باشند.

نگته جالب توجه اینکه پژاک خود را نسبت به سایر احزاب کُردی در جایگاه برتر قرار داده و انتظار دارد احزاب قدیمی که قدمت ۷۰ سال را دارند به خواسته های آنان جواب مثبت بدهد،بدون شک اگر پژاک شیوه عملی خود را تغییر دهد و خود را ملزم به پایبندی و احترام به ایدئولوژی و قوانین سایر احزاب کُردی بداند ، احزاب کلاسیک پاسخ مثبتی به خواسته های آنان می دهند ولی پژاک همیشه سیاست ها و جریان فکری گروه را برتر از سایر احزاب دیده و این رفتار مانع اتحاد و همگرایی احزاب می باشد و هیچ گونه ارتباطی به قدرت های جهانی و منطقه ای ندارد .


تاریخ ارسال: سه‌شنبه 29 فروردین 1396 ساعت 10:11 | نویسنده: انجمن بی تاوان | چاپ مطلب
نظرات (0)
امکان ثبت نظر جدید برای این مطلب وجود ندارد.