X
تبلیغات
زولا

انجمن بی تاوان آذربایجان غربی

اطلاع رسانی از آسیب های ناشی از تروریسم

عبدالله اوجالان: خلع سلاح پ ک ک در گرو آزادی من است.

عبدالله اوجالان رهبر زندانی پ ک ک در مورد خلع سلاح پ ک ک و پائین آمدن همه عناصر گروه از کوه های قندیل  را مشروط بر آزادی تمام نماینده گان HDP و شخص خود اعلام کرد و خلع سلاح پ ک ک را در گرو آزادی خود خوانده است.

به گزارش انجمن بی تاوان به نقل از اولسا کانال، از رسانه های ترکیه ، هر سال با نزدیک شدن به نوروز عبدالله اوجالان پیامی برای مردم کُرد صادر می نماید. ولی سال گذشته دولت ترکیه چنین اجازه نداده و پیام نوروزی اوجالان منتشر نشد.
عبدالله اوجالان: خلع سلاح پ ک ک در گرو آزادی من است.

امسال دولت ترکیه با توجه به حساس بودن رفراندم  پیش رو  برای موفقیت در همه پرسی قانون اساسی جدید تصمیم گرفته تا از عبدالله اوجالان بهره مند شود تا بدین شیوه  رضایتمندی کردها را جلب نماید.

در همین راستا سری ثریا اندر به همراه چند تن از نماینده گان HDP بصورت محرمانه در امرالی با اوجالان ملاقات کرده اند.  این هیت اعزامی به امرالی  خواسته های اردوغان  رئیس جمهور ترکیه را با اوجالان مورد بحث و گفتگو قرار داده اند.

یک نفر از افراد اعزامی به امرالی که نخواسته نامش فاش شود به اولسا کانال گفت :  عبدالله اوجالان رهبر زندانی پ ک ک در مورد خلع سلاح پ ک ک و پائین آمدن همه عناصر گروه از کوه های قندیل  را مشروط  بر آزادی تمام نماینده گان HDP و شخص خود اعلام داشته  و خلع سلاح پ ک ک را در گرو آزادی خود خوانده است.

اکنون بایستی منتظر واکنش دولت ترکیه و پ ک ک به این خواسته های اوجالان بوده تا دوباره روند مذاکرات صلح از سر گرفته شود.

تاریخ ارسال: یکشنبه 8 اسفند 1395 ساعت 09:17 | نویسنده: انجمن بی تاوان | چاپ مطلب
نظرات (0)
امکان ثبت نظر جدید برای این مطلب وجود ندارد.